Interne stævner


 

<Til toppen>

ÅBV: Internt stævne i mixed double den 14. november 2018
Elite række + A række
1. Peter Ø Madsen - Sakib Masic
2. Sven Gundahl - Günter Møller
3. Dennis Holm - Bent Skov
B række + C række 
1. Eigil Johansen - Erling Gosch
2. Ameneh Taba - John Hald  Nielsen
3. Bent Walther - Per Bent Larsen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 19. marts 2018
Elite række
1. Dennis Holm
2. Jimmy Amdisen
3. Finn Lorentzen
Mester række 
1. Keld Silkjær
2. Søren Jensen
3. Kirsten Langberg
A række 
1. Bjarne Nielsen
2. Erik Boje
3. Preben Hansen
B række 
1. Hanne Petersen
2. Niels Jespersen
3. Bent Walther

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 24. januar 2018
Elite række
1. Niels Andersen - Jimmy Amdisen
2. Finn Lorentzen - Hans E Sørensen
3. Kirsten Langberg - Dennis Holm
A række
1.Kjeld Silkjær - Kim Christoffersen
2. Sakib Masio - Günther Møller
3. Peter Gravesen - Henning Abildtrup
B række
1. Bent Walther - Asger Hørlyck
2. Jon Dommergård - Ameneh Taba
3. Aksel Mikkelsen - Henri Sørensen

 

<Til toppen>

ÅBV: Internt stævne i mixed double den 15. november 2017
Elite række + A række
1. Kirsten Langberg - Jimmy Amdisen
2. Hans E Sørensen - Asger Hørlyck
3. Jørn Søndergaard - Kjeld Silkjær
B række + C række 
1. Ameneh - Taba - Eigil Johansen
2. Henri Sørensen - John Hald Nielsen
3. Bent Walther - Jørn E Hansen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 20. marts 2017
Elite række
1. Dennis Holm
2. Jimmy Amdisen
3. Sven Gundahl
Mester række 
1. Kai Jensen
2. Søren Jensen
3. Jørn Søndergaard
A række 
1. Bo Kolman
2. Preben Hansen
3. Asger Hørlyk
B række 
1. Hanne Petersen
2. Eigil Johansen
3. Niels Jespersen

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 25. januar 2017
Elite række
1. Niels Andersen - Jimmy Amdisen
2. Dennis Holm - Finn Lorentzen
3. Finn Pedersen - Nguyen
A række
1.Søren Jensen - Jørgen Ejlertsen
2. Kjeld Silkjær - Jørn Søndergaard
3. Lars Hansen - Hans E Barckmann
B række
1. Niels Peter Jensen - Niels Jespersen
2. Aksel Mikkelsen - Henri Sørensen
3. Connie Amdisen - Preben Hansen

<Til toppen>

ÅBV: Internt stævne i mixed double den 16. november 2016
Elite række + A række
1. Jimmy Amdisen - Hans E Barckman
2. Dennis Holm - Jon Dommergaard
3. Peter Ø Madsen - Palle Andersen
B række + C række 
1. Connie Amdisen - Knud Erik Jensen
2. Niels Jespersen - Lise Winther
3. Sten Djervad - Georg Larsen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 21. marts 2016
Elite række
1. Jens Ole Hansen
2. Svend Gundahl
3. Niels Andersen
Mester række 
1. Kjels Silkjær
2. Sakib Masio
3. Palle Andersen
A række 
1. Kirsten Langberg
2. Niels Peter Jensen
3. Erik Boye
B række 
1. Steen Djervad
2. Bent Walther
3. Henri Sørensen

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 27. januar 2016
Elite række
1. Niels Andersen - Jimmy Amdisen
2. Dennis Holm - Finn Pedersen
3. Jens Ole Hansen - Svend Gundahl
A række
1.Peter Ø Madsen - Sakib Masio
2. Kurt Andersen - Peter Gravesen
3. Kim Christoffersen - Chang
B række
1.Asger Hørlyk - Aksel Mikkelsen
2. Jon Dommergaard - Niels Jespersen
3. Henrik Engell - Bent Walther

<Til toppen>

ÅBV: Internt stævne i mixed double den 18. november 2015
Elite række + A række
1. Svend Gundahl-- Lars Hansen
2. Jimmy Amdisen--Claus Bank
3. Dennis Holm--Leif Christiansen
B række + C række 
1. Niels Peter Jensen--Elsa Søballe
2. Steen Djervad-- Birgit Sindberg
3. Bent Walther--Vagn Sindberg

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 9. marts 2015
Elite række
1. Dennis Holm
2. Jens Ole Hansen
3. Niels Andersen
Mester række 
1. Chang
2. John Elley
3. Kjeld Silkjær
A række 
1. Lars hansen
2. Erik Boye
3. Bjarne Nielsen
B række 
1. Eigil Johansen
2. Henri Sørensen
3. Niels Jespersen
C række
1. Anne Lise Mouritzen
2. Erik Jørgensen
3. Eigil Holmfort

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 21. januar 2015
Elite række
1. Niels Andersen - Jimmy Amdisen
2. Svend Gundahl - Ib Stidsen
3. Dennis Holm - Finn Pedersen
A række
1. Egon Gaarmaan - John Elley
2. Chang Zhi Ye - Kjeld Silkjær
3. Peter Ø Madsen - Kai Jensen
B række
1. Lars Hansen - Hans Erik Barckmann
2. Jon Dommergaard - Niels Jespersen
3. Eigil Johansen - John Olsen
C række
1.Eigil Holmfort - Georg Laursen
2. Preben Daugaard - Mogens Keblovszki
3. Khoung - Nga

<Til toppen>

ÅBV internt stævne i mixed double den 10. november 2014
Elite række + A række
1. Henning Abildtrup - Erik Boje
2. Niels Andersen - Palle Andersen
3. Peter Ø Madsen - Kai Jensen
B række + C række 
1. Bjarne Nielsen - Erling Hansen
2. Bent Walther - Eigil Petersen
3. Niels Peter Jensen - Jørn E Hansen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 17. marts 2014
Elite række
1. Svend Gundahl
2. Niels Andersen
3. Jimmy Amdisen
Mester række 
1. Peter Ø Madsen
2. Manfred Sørensen
3. Chang
A række 
1. Bjarne Nielsen
2. Erik Boye
3. Jon Dommergaard
B række 
1. John Olsen
2. Aksel Mikkelsen
3. Niels jespersen
C række
1. Hans Erik Barckman
2. Knud Erik Jensen
3. Eigil Holmfort

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 22. januar 2014
Elite række
1. Niels Andersen-Jimmy Amdisen
2. Finn Lorentzen-Henning Abildtrup
3. Kaj Jensen-Ejner H Jensen
A række
1. Kjeld Silkjær-Chang
2. Jørgen Ejlertsen-Klaus Bank
3. Bjarne Nielsen-Peter Ø Madsen
B række
1. Jon Dommergaard-Niels Jespersen
2. John Olsen-John Knudsen
3. Henri Sørensen--Bent Walther
C række
1.Jens Strøbech-Kaj Finger
2. Connie Amdisen-Hans Erik Barchman
3. Lise Winther-Mogens Keblovszki

<Til toppen>

ÅBV internt stævne i mixed double den 11. november 2013
Elite række + A række
1. Niels Andersen-Kim Christoffersen
2. Peter Gravesen-Kai Jensen
3. Svend Gundahl-Erik Boje
B række + C række 
1. Henri Sørensen-Jørgen Ejlertsen
2. John Knudsen-John Olsen
3. Niels Jespersen-Leif Gelvad

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 13. marts 2013
Elite række
1. Niels Andersen
2. Svend Gundahl
3. Jimmy Amdisen
Mester række 
1. Jørgen Ejlertsen
2. Kaj Jensen
3. Peter Ø Madsen
A række 
1. Claus Bank
2. Erik Boye
3. Sakib Masic
B række 
1. Eigil Johansen
2. Henri Sørensen
3. Sten Djervad
C række
1. Erik Jørgensen
2. Eigil Holmfort
3. Mogens Keblovszki

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 16. januar 2013
Elite række
1. Niels Andersen-Jimmy Amdisen
2. Kurt Andersen-Hans E Sørensen
3. Svend Gundahl-Finn Lorentzen
A række
1. Klaus Bank-Jørgen Ejlertsen
2. Erik Boye-Kjeld Silkjær
3. Bjarne Nielsen-Egon Gaarmann
B række
1. John Winckler-John Olsen
2. Jørn Søndergaard-Bent Walther
3. Hanne Petersen-Aase Mosumgaard
C række
1. Eigil Holmfort-Søren Jensen
2. Connie Amdisen-Erik Jørgensen

<Til toppen>

 

ÅBV internt stævne i Mixed-double 14. november 2012
Elite række + A række
1. Kurt J Andersen-Palle Andersen
2. Jimmy Amdisen-Jon B Frandsen
3. Manfred Sørensen-Peter Ø Madsen
B række + C række 
1. Eigil Johansen-Sakib Masic
2. Hans Høyrup-Jens Strøbech
3. John Knudsen-Birthe Hansen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single den 14. marts 2012
Elite række
1. Niels Andersen
2. Finn Lorentzen
3. Jimmy Amdisen
Mester række 
1. Kjeld Silkjær
2. Chang Zhi Ye
3. Peter Gravesen
A række 
1. Peter Ø Madsen
2. Bjarne Nielsen
3. Jon B Frandsen
B række 
1. Claus Bank
2. Aase Mosumgaard
3. Knud Erik Henriksen
C række
1. John Knudsen
2. John Melkinn
3. Henri Sørensen

<Til toppen>

ÅBV klubmesterskaber i double den 18. januar 2012
Elite række
1. Niels Andersen-Henning Abildtrup
2. Kurt Andersen-Jimmy Amdisen
3. Leif Christiansen-Finn Lorentzen
A række
1. Chang-Kjeld Silkjær
2. Carsten Lundgaard-Jørgen Jørgensen
3. Kim Christoffersen-Jørn Søndergaard
B række
1. Jon B Frandsen-Klaus Bang
2. Åse Mosumgaard-Otto Lang
3. Leif Olesen-John Knudsen
C række
Steen Djervad-Henri Sørensen
John Melkinn-Eigil Holmfort

<Til toppen>

ÅBV internt stævne i Mixed-double 16.11.2011
Elite række + A række
1. Henning Abildtrup-Jørn Jensen
2. Kurt Andersen-Leif Christiansen
3. Kaj Jensen-Henning Tjerrild
B række + C række 
1. Knud Erik Henriksen-Bent Walther
2. Ib Nielsen-John Melkinn
3. John Knudsen-Otto Lang

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single 16.03.2011
Elite række
1. Jimmy Amdisen
2. Niels Andersen
3. Finn Lorentzen
Mester række 
1. Manfred Sørensen
2. Chang Zhi Ye
3. Kjeld Silkjær
A række 
1. Jørn Søndergaard
2. John Olsen
3. Bent Walther
B række 
1. Jørn Ejlertsen
2. Jon B Frandsen
3. Troels Bak
C række
1. Aksel Mikkelsen
2. John Knudsen
3. Erik Jørgensen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i double 19.01.2011
Elite række
1. Niels Andersen/Henning Abildtrup
2. Kurt Andersen/Jimmy Amdisen
3. Peter Gravesen/Manfred Sørensen
A række 
1. Hans E Sørensen/Kjeld Silkjær
2. Ib Nielsen/Kaj Jensen
3. Chang/Henning Tjerrild
B række 
1. Leif Olesen/Jørn Jensen
2. Otto Lang/Aase Mosumgaard
3. Jørgen Ejlertsen/Klaus Bank
C række 
1. Connie Amdisen/Erik Boye
2. Ebbe Hansen/Bent Andersen
3. Henri Sørensen/Steen Djervad

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i Mixed-double 10.11.2010
Elite-række + A-række:
1: Jimmy Amdisen-Bjarne Nielsen
2: Kim Christofferne-Svend Gundahl
3: Søren Jensen-Bent Walther
B-række + C-række::
1: Svend E Olsen-Connie Amdisen
2: Jon B Frandsen-Hanne Petersen
3: Søren Jensen-Harry Randa

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single 18.03.2010
Elite række
1. Finn Lorentzen
2. Finn Pedersen
3. Kurt Andersen
Mester række 
1. Steve Tugwell
2. Chang Zhi Ye
3. Manfred Sørensen
A række 
1. Svend E Olsen
2. Bjarne Nielsen
3. Palle Andersen
B række 
1. Jørn Søndergaard
2.Egon Gaarmann
3. Erik Boye
C række
1. Jon B Frandsen
2: Asger Hørlyk
3: John Knudsen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i double 20.01.2010
Elite række
1. Kurt Andersen/Jimmy Amdisen
2. Bent Holgaard/Svend Erik Schrøder
3. Søren Jensen/Finn Lorentzen
A række 
1. Kai Jensen/Chang
2. John Olsen/Kjeld Silkjær
3. Hans E Sørensen/Leif Christiansen
B række 
1. Egon Gaarmann/Kim Christoffersen
2. Jørn E Hansen/Eigil Lyhne
3. Knud Erik Henriksen/Jon B Frandsen
C række 
1. Bent Andersen/Georg Laursen
2.John Knudsen/Connie Amdisen
3. Elly Arndal/Benny Arndal

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i Mixed-double 09.11.2009
Elite-række + A-række:
1: Aase Mosumgaard--Kurt Andersen
2: Jimmy Amdisen--Palle Andersen
3: Niels Andersen--Ebbe Hansen
3: Søren Jensen--Jørn Jensen
B-række + C-række::
1: Leif Olesen--Jon B Frandsen
2: Søren Jensen--Kim Christoffersen
3: Leif Gelvad--Werner Christensen

<Til toppen>

Klubmesterskaber i single den 16. marts 2009
Elite-række:
1: Niels Andersen
2: Jimmy Amdisen
3: Søren Jensen
M-række:
1: Thomas Jacobsen
2: Jørgen Jørgensen
3: Peter Graversen
A-række:
1: Torben Mobeck
2: Ebbe Hansen
3: Leif Gelvad
B-række:
1: Svend E Olsen
2: Jørn E Hansen
3: Majbritt Nielsen
C-række:
1: Erik Boje
2: Jens Lillebæk
3: John Knudsen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i double 19.01.2009
Elite række
1. Niels Andersen--Jimmy Amdisen
2. Bent Holgaard--Svend Erik Schrøder
3. Svend Gundahl--Finn Pedersen
A række 
1. Thomas Jacobsen--John Olsen
2. John Elley--Kjeld Silkjær
3. Leif Christiansen--Jørgen Jørgensen
B række 
1. Zhu Bao--Georg 3
2. Inggerda Andersen--Georg 2
3. Sonja Møller--Bent Walther
C række 
1. Tove Nielsen--Bent Andersen
2. Bent Nielsen--Wilhelm Jessen
3. Bente Sørensen--Majbritt Nielsen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i Mixed-double 10.11.2008
Elite-række + A-række:
1: Kurt Andersen-Leif Christiansen
2: Finn Lorentzen-Åse Mosumgård
3: Svend Erik Schrøder-Kjeld Silkjær
3: Jørgen Jørgensen-John Olsen
B-række + C-række::
1: Wilhelm Jessen-Inggerda Andersen
2: Svend Torp-Annelise Mouritsen
3: Erling Hansen-Georg Laursen

<Til toppen>

Klubmesterskaber i single 10.03.2008
Elite-række:
1: Kurt Andersen
2: Jimmy Amdisen
3: Niels Andersen
M-række:
1: Kjeld Silkjær
2: Peter Gravesen
3: John Olsen
A-række:
1: Bjarne Nielsen
2:Gunter Møller
3: Henning Tjerrild
B-række:
1: Knud Erik Jensen
2: Preben Tolboe
3: Eigil Petersen
C-række:
1: Majbritt Nielsen
2: Bent Andersen
3: Connie Amdisen

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i double 21.01.2008
Elite-række:
1: Bent Holdgaard-Svend Erik Schrøder
2: Jimmy Amdisen-Kurt Andersen
3: Henning Abildtrup-Niels Andersen
A-række:
1: Peter Graversen-Manfred Sørensen
2: Chang Zhi Yi-Jørn Jensen
3: John Olsen-Kjeld Silkjær
B-række:
1: Poul Borchmaan-John Winckler
2: Leif Gelvad-Bjarne Nielsen
3: Henning Tjerrild-Jens Strøbech
C-række:
1: Annelise Mouritsen-Carl Meier
2: Connie Amdisen-Preben Tolboe
3: Harry Randa-Svend Å Brandstrup

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i single 2007
Elite-række:
1: Niels Andersen
2: Henning Abildtrup
3: Jimmy Amdisen
A-række:
1: Kaj Jensen
2: Kjeld Silkjær
3: Manfred Sørensen
B-række:
1: Jørn E Hansen
2: Per Jensen
3: Niels Åge Engedal
C-række:
1: Preben Tolboe
2: Connie Amdisen
3: Sonja Møller

<Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i double 29.01.2007
Elite-række:
1: Niels Andersen-Henning Abildtrup
2: Finn Lorentzen-Bent Holgaard
3: Kurt Andersen-Thomas Jakobsen
A-række :
1: Manfred Sørensen-Leif Olesen
2:  Bent Walter-Chang
3: Leif Christiansen-Peter Graversen
B-række:
1: Knud Erik Jensen-Jørn Jensen
2: Erling Hansen-Georg 2
3: Wilhelm Jessen-Georg 3
C-række:
1: Svend Å Brandstrup-Harry Randa
2: Bent Andersen-Tove Nielsen
3: Sonja Petersen-Inger Mouritsen

 <Til toppen>

ÅBV Klubmesterskaber i Mixed-double 29.10.2007
Elite-række + A-række:
1: Henning Abildtrup-Manfred Sørensen
2: Finn Lorentzen-Leif Olesen
3: Søren Jensen-Åse Mosumgaard
3: Ib Nielsen-Keld Silkjær
B-række + C-række::
1: Erling Hansen-Bent Andersen
2: Anton Sørensen-Verner Christensen
3: Georg Laursen-Benny Arndal

<Til toppen>

æøåæøå æøå